Champions League/ Luhen ndeshjet e radhës, ja ekipet që zbresin në fushë

Shkruar nga: Enea Prenjasi | Publikuar më: 14.09.2022, 08:52

Do të luhen sot ndeshjet e radhës të vlefshme për xhiron e dytë të fazës së grupeve në Champions League.

Në orën 18:45 luhen dy sfida, Milan-Dinamo-Zagreb dhe -Shakhtar Donesk-Celtic.

Më pas në orën 21:00 luhen shtatë sfidat e tjera.

Spikat kryendeshja Manchester City-Dordmund, ku vëmendja do jetë te rikthimi i Haland kundër ish-ekipit.

Ndeshjet e tjera janë Juventus-Benfika, Chelsea-Salzburg, Kopenhagen-Sevilla, Makabi Haifa-PSG, Rangers-Napoli dhe Real Madrid-Leipzig.

Përballjet:

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit