Milani mbetet pa sulmues për ndeshjen ndaj Napolit

Shkruar nga: Enea Prenjasi | Publikuar më: 12.09.2022, 21:18

Milani po vijon përgatitjet për ndeshjen e radhës në kampionat ndaj Napolit, por një lajm i keq ka ardhur për trajnerin Stefano Pioli.

Tekniku i kuqezinjve duket se do të duhet të improvizojë me formacionin në këtë ndeshje duke parë mungesat e shumta, sidomos në repartin e avancuar.

Dëmtimet e Origit dhe Rebic si dhe skualifikimi i Leaos për shkak të kartonit të kuq të marrë në ndeshjen e fundit duket se do të jenë problemi kryesor i kuqezinjve, me teknikun italian që po studion me kujdes formacionin për ndeshjen ndaj napoletanëve.

Në këto kushte Zhiru dhe Mesias duket se e kanë të sigurt vendin e titullarit, me blerjen e bujshme të verës, Sharls De Ketelere që mund të provohet në krahun e majtë të sulmit.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit