Ndarja nga jeta e Mbretëreshës Elisabeth shtyn edhe ndeshjen e Champions League

Shkruar nga: Enea Prenjasi | Publikuar më: 11.09.2022, 20:09

Ndarja nga jeta e Mbretëreshës së Anglisë, Elizabetë II vazhdon të ketë ndikim edhe te futbolli.

Pas anulimit të ndeshjeve të kësaj jave në Premier Ligë, këtë herë e ka pasur radhën ndeshja e Ligës së Kampionave mes Rangers dhe Napolit.

Ky takim që ishte parashikuar të luhej ditën e martë të datës 13 shtator është zhvendosur për ditën e nesërme në datën 14.

UEFA ka zyrtarizuar gjithçka në ditën e sotme ku qartësohet se ky vendim vjen si pasojë e ndarjes së papritur nga jetë të Mbretëreshës Elizabetë II gjë që ka sjellë dhe ndryshimin e ditës së ndeshjes.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit