Vedat Muriqi i shënon gol Real Madridit në “Bernabeu”

Shkruar nga: Enea Prenjasi | Publikuar më: 11.09.2022, 14:50

Po luhet në këto momente në stadiumin “Santiago Bernabeu”, sfida Real Madrid-Mallorca, e vlefshme për javën e pestë të La Liga-s spanjolle.

Madrilenët vijnë në këtë duel me pikë të plota në katër javët e para teksa synojnë triumfin e radhës.

Nga ana tjetër, te Mallorca aktivozohet sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi që është titullar në këtë ndeshje.

Madje ai ka shnuar dhe gol duke kaluar përkohësisht në avantazh ekipin e tij.

Goli:

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit