Sergio Ramos: Për shokët e ekipit jam gati të vras

Shkruar nga: Enea Prenjasi | Publikuar më: 09.09.2022, 14:10

Mbrojtësi spanjoll Sergio Ramos u kap me Paredesin në ndeshjen PSG-Juventus, teksa gjesti i tij agresiv bëri xhiron e rrjetit. Ramos kapi për fyti ish-shokun e tij Disa e konsideruan të tepruar sjelljen e mbrojtësit veteran.

Përplasja mes tyre u komentua aq shumë saqë në fund ka ardhur edhe reagimi i Serxho Ramosit, i cili ka thënë se në fushë ai është gati që të vrasë kundërshtarët e tij për shokët e skuadrës.

Ramos tha:

Janë zënka që lindin në fushë në një trysni të madhe, por duhet të mbeten aty. Në fund të fundit të gjithë mbrojnë interesat e tyre. Kur vjen vërshëllima përfundimtare e arbitrit u shtrëngoj dorën rivalëve dhe gjithçka mbyllet aty. Por ama gjatë ndeshjes duhet të jesh gati të “vrasësh” kundërshtarët dhe të mbrosh me çdo mënyrë shokët e skuadrës. Nuk kam asgjë personale me askënd.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit