Chelsea e nis me humbje Championsin, debuton Armando Broja

Shkruar nga: Enea Prenjasi | Publikuar më: 06.09.2022, 21:00

Chelsea e ka nisur me humbje ndeshjen hapëse të Champions League, duke u mundur përballë Dinamos së Zagrebit në Kroaci me rezultatin 1-0.

“Blutë” e Londrës e pësuan që në minutën e 13’ nga Orisç dhe më pas nuk arritën më të merrnin veten, duke provuar por pa gjetur kuadratin.

Në minutën e 59’, sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Armando Broja, bëri debutimin e tij, por që nuk arriti të ndihmonte skuadrën e tij të merrte të paktën një pikë.

Ndërkohë në sfidën tjetër të luajtur në orën 18:45, Borusia Dortmundit fitoi pastër përballë Kopenhagenit në shtëpi.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit