“Lija e majmunëve i shtohet flamurit të LGBT”/ Homoseksualët: Ne s’na tregon bota me kë të flemë!

Shkruar nga: A Gjoni | Publikuar më: 04.08.2022, 23:13

ARTIKULL SATIRIK I THE BABYLON BEE

Klani LGBTQ+ ka shtuar simbolin e lisë së majmunit në Flamurin e Krenarisë për nder të lëvizjes së tyre gjithnjë e në zhvillim për liri dhe barazi.

“Në vend që të parandalohet lija e majmunit duke u vaksinuar dhe duke u larguar nga seksi homoseksual me të huajt për disa javë, komuniteti po e ‘përqafon’ virusin si një simbol të barazisë dhe autonomisë trupore”, thotë Jason Hillons, një homoseksual vendas. "Të gjithë do të infektohemi me të. Ne nuk do ta lejojmë botën të na tregojë me kë mund dhe me kë nuk mund të flemë!"

"Monkeypox është një rit kalimi," thotë Trey Norms. "Nëse nuk je infektuar ende, a je vërtet homoseksual?"

Tani ka mbi 5,800 raste të konfirmuara në Shtetet e Bashkuara dhe asnjë mënyrë konkrete për të parandaluar virusin. Drejtuesit e Big Tech kanë njoftuar se kushdo jashtë komunitetit LGBTQ+ që e lidh virusin me një mënyrë jetese seksualisht të shthurur do të ndalohet nga mediat sociale për homofobi.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit