Çmimi i arit ‘fluturon’ në Kosovë

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 02.08.2022, 21:34

Sezoni i verës, pos që njihet për ardhjen e mërgimtarëve, edhe dasmat janë të shumta nëpër gjithë trevat e Kosovës.

Kur një çift vendosë të martohet, çdo gjë përcillet sipas traditave shqiptare.

Njëra nga to që konsiderohet si traditë dhe një dhuratë e vlefshme për çiftin, është edhe ari.

Sipas argjendarëve në qytetin e Prizrenit, këtë vit ka pasur shumë luhatje në çmime.

Se ka pak interesim e ngritje të çmimeve në ari e thonë edhe qytetarët.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit