Kështu duken veturat e reja të Policisë: Shumë kamera që do kapin çdo shkelje

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 02.08.2022, 16:12

Policia e Kosovës ka prezantuar sot veturat inteligjente.

Përmes tyre, dënimi të vjen automatikisht, falë kamerave në rotacion që këto vetura posedojnë. Këto kamera do kapin çdo shkelje, do masin shpejtësinë para e mbrapa, por edhe në anën e kundërt të rrugës.

U theksua se këto pajisje do të jenë në të gjithë territorin e Kosovës, përfshirë edhe veriun.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit