Eurodeputeti publikon videon: Ja çka nodh për 5 minuta nëse Vuçiqi vendos ta pushtojë Kosovën

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 02.08.2022, 13:17

Angel Dzhambazki, politikani bullgar që është deputet në Parlamentin Europian, tha se Serbia po luan me zjarrin, ndërsa shprehu mbështetjen për Kosovën në një reagim në Twitter.

Dzhambazki publikoi një video për të treguar se çfarë do të ndodhte për 5 minuta nëse Vuçiqi do të vendoste për ta pushtuar Kosovën.

“Serbia po luan me zjarrin. Nëse Vuçiq nuk e kontrollon veten, do të digjen. Ne qëndrojmë me Kosovën!”, shkroi Dzhambazki.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit