Skandaloze: Tifozët rusë brohorasin “Kosova është Serbi”

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 02.08.2022, 12:38

Tifozët rusë kanë vendosur ta përkrahin Serbinë pas ngjarjeve të fundit që ndodhën në veri të Kosovës, ndërsa nuk kursyen as ofendimet ndaj shqiptarëve.

Në ndeshjen mes Rubin Kazanit dhe Ufas, tifozët e dy skuadrave kanë brohoritur: “Kosova është Serbi”, ku saktësisht vendasit brohoritën për Kosovën, kurse mysafirët me Serbinë.

Tifozët rusë kanë qenë gjithmonë përkrah Serbisë, ndërsa nuk dihet nëse UEFA do të marrë ndonjë vendim kundër klubeve ruse.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit