Mësohet plani i grupeve paralele serbe, pasi u lëshua sirena në veri

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 31.07.2022, 18:12

Para pak minutash në veri të vendit është lëshuar alarmi i qytetit që njihet si “uzbuna”.

Siç raporton “Jepi zë", grupet paralele kanë në plan të vendosin barikada për të bllokuar rrugët.

Ndryshe “uzbuna” konsiderohet si alarm i qytetit, mirëpo në veri përdoret si sinjalizim për t’u mbledhur.

Kjo lidhet me zhvillimet e fundit rreth targave dhe reciprocitetit.

Video:

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit