Roma mund Tottenhamin, shkëlqen Dybala

Shkruar nga: Enea Prenjasi | Publikuar më: 31.07.2022, 09:14

Roma ka mundur 1-0 Tottenhamin në miqësore, por ajo që është më e rëndësishme për verdhekuqtë është fakti se trajneri Jose Mourinho ka marrë përgjigjet e para që kërkonte nga Dybala, afrimi më i bujshëm i skuadrës së tij gjatë kësaj vere.

Argjentinasi nuk gjeti rrjetën, edhe pse kishte një mundësi të artë pak minuta pas startit të sfidës me një gjuajtje të dyfishtë që u bllokua nga kundërshtarët.

Por ai ishte lojtari i cili harkoi nga goditja e këndit për golin e Ibanez, që i dha avantazhin Romës e cila u shfaq shumë kërkuese.

Pjesa e dytë foli për Totenhemin e Kontes, që udhëzoi skuadrën e tij të dilte në sulm. Por Roma i reziston ofensivës deri në fund dhe mori në fitore të mirë për moralin pak javë para fillimit të edicionit të ri.

.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit