Kavajë, lind zogu me 4 këmbë

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 19.07.2022, 21:41

Gjithmonë e më tepër janë shtuar rastet e anomalive në lindjet e kafshëve. Ka disa teori në lidhje me faktorët e këtyre lindjeve të veçanta që përfshijnë llojin e ushqimeve me kimikate të prindërve e deri tek fatktorët e ndotjes së mjedisit.

Rasti më i freskët na vjen nga Kavaja ku një fermer vendas tregon se i ka lindur një zog me katër këmbë. Ai ka dërguar i habitur foton e zogut për ta ndarë me të gjithë ndjekësit.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit