E bujshme nga Italia, “Dybala ka arritur akordin me Milanin”

Shkruar nga: Enea Prenjasi | Publikuar më: 23.06.2022, 16:47

Merkatoja në Itali vazhdon e hapur dhe në ditët e fundit, Paulo Dybala është shfaqur shumë pranë Interit.

Megjithatë, duket se në këtë periudhë, skuadra zikaltër e ka lënë mënjanë 28-vjeçarin për t’u fokusuar te transferimi i Romelu Lukakut.

Në këto kushte agjenti i Dibalës duket se ka nisur përsëri bisedimet dhe me klubet e tjera, ku disa prej raportimeve nga Italia arrijnë deri aty sa thonë se argjentinasi ka arritur një akord me Milanin.

Deklarata e bujshme është bërë nga gazetari sportiv i “Tuttomercato.web”, Fabio Santini, i cili ka thënë se agjenti i Dibalës është duke biseduar me klubin kuqezi dhe kanë një akord verbal për një kontratë 3-vjeçare.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit