Rama-Bullgarisë: Ne do ndërtojmë Europën në vendin tonë

Shkruar nga: A Gjoni | Publikuar më: 23.06.2022, 10:25

Pas mos-heqjes së vetos nga Bullgaria për Maqedoninë e Veriut, e pësoi edhe Shqipëria për mos-hapjen e bisedimeve për anëtarësimin në BE.

Rama në Samitin e BE në Bruksel i është hakërryer gazetarëve duke deklaruar se po mbajnë peng në mënyrë të turpshme dy vende anëtare të NATO-s.

Rama tha: “Ne do e ndërtojmë Evropën në vendin tonë” teksa hodhi akuza drejt mediave bullgare, shtetin e të cilëve e cilësoi një turp të vërtetë.

“Jeni një turp teksa mbani peng dy vete të tjera të NATO-s”, deklaroi Rama ndër të tjera.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit