Luftë mes bandave shqiptare dhe italiane për ndarjen e territoreve, plagosen tre persona

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 22.06.2022, 23:32

Tre persona janë plagosur me thikë pas një sherri të ndodhur rreth orës 5 të mëngjesit të sotëmnë një apartament në Jesolo, Itali. Sipas mediave italiane sherri i përgjakshëm u shkaktua për arsye të kota mes dy grupeve etnike shqiptare dhe italiane. Sipas policisë pista e grabitjes është përjashtuar pasi dera e hyrjes së banesës nuk kishte thyerje. Ndërkohë deri më tani hipoteza kryesore e hetimeve ndarja e territorit mes bandave për kontrollin e tregut të drogës.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit