Ahmeti: Me Serbinë i kemi dy rrugë, ose të luftojmë ose të merremi vesh

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 21.06.2022, 21:45

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, deklaron se Kosova duhet të kërkojë që dialogu me Serbinë të përfundojë.

Ahmeti thotë se kërkimi hakmarrjes nuk do të zgjidhte asgjë, por do të sillte dëme më të mëdha.

“Tani ne mund të merremi vesh shumë lehtë bashkë e të kërkojmë hakmarrje. Por kështu do të humbnim ne. Nuk kemi cfare fitojmë po t’i futemi asaj rruge”, tha ai,në emisionin pressing. Ai tutje shton se ka informata që Serbia nuk është e interesuar të kthehet në Kosovë.

“Sipas informatave që kam, Serbia nuk është e interesuar që ta rikthejë Kosovën”, shton ai.

Ahmeti po ashtu ka thënë se e kupton pozicionin që ka Kosova dhe e ka quajtur gjenocid atë që ka tentuar të bëjë Serbia gjatë luftës.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit