Kamioni i drejtuar nga një shtetas i Maqedonisë është rrokullisur në autostradën në Bullgari

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 21.06.2022, 09:57

Një kamion i drejtuar nga një shtetas i Maqedonisë së Veriut është rrokullisur mbrëmë në autostradën “Trakia” në drejtim të Sofjes.

Sinjali është marrë rreth orës 20.30 në drejtorinë rajonale të MPB-së në Pazarxhik, njoftoi BNT.

Siç njofton MIA, nga Sofja, në vendin e ngjarjes janë dërguar ekipe të policisë rrugore, zjarrfikës dhe ambulancë.

Shoferi nga Maqedonia është dërguar në spitalin e Pazarxhikut. Deri më tani nuk ka të dhëna të tjera për gjendjen shëndetësore të drejtuesit të mjetit.

Kamioni po transportonte plehra, i cili ishte i shpërndarë në rrugë dhe u morën masa për pastrimin e tij.

Qarkullimi nuk është ndërprerë, ai rregullohet nga policia rrugore. Inspektimi është në vazhdim.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit