Policia ndalon mbi 60 refugjatë që tentuan të futen ilegalisht në Kosovë

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 19.06.2022, 21:12

Policia e Kosovës njofton se sot në pikën kufitare në Vërmicë, në vijën e gjelbër të pjesës së Republikës së Shqipërisë, në drejtim të Kosovës, janë ndaluar 67 shtetas të huaj (refugjat).

Policia thotë se autorietet policore kufitare janë duke bashkëpunuar ngusht në zbulimin e mundshëm të ndonjë personi/personave të cilët mund të kenë qenë duke i kontrabanduar viktimat në fjalë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit