Kosovari gjen kanabis në arën e mbjellur me misër

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 19.06.2022, 15:58

Një person në Graçanicë ka raportuar në polici se në pronën e tij prej katër hektarësh të mbjellura me misër ka vërejtur se ka disa bimë, për të cilat ai dyshonte se janë narkotikë.

Pas daljes së policisë në vendin e ngjarjes u konstatua se bëhej fjalë për substancë narkotike të llojit kanabis.

Sipas policisë ky rast ka shkuar në procedurë të rregullt.

“Një mashkull kosovar ka raportuar se në pronën e tij prej katër hektarësh të mbjellura me misër ka vërejtur disa bimë që dyshohet të jenë narkotikë. Njësit relevante policore kanë dalur në vendin e ngjarjes dhe kanë konstatuar se bëhet fjalë për substancë të dyshuar të llojit kanabis. Rasti në procedurë”, bënë të ditur policia.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit