Ronaldinho vs Roberto Carlos, shënohen 22 gola në miqësoren e yjeve

Shkruar nga: Enea Prenjasi | Publikuar më: 19.06.2022, 15:52

Një ndeshje futbolli bamirësie midis legjendave të futbollit dhe emrave të mëdhenj të së shkuarës dhe së tashmes e luajtur në stadiumin e Inter Miami në SHBA, solli spektakël dhe shumë gola. Plot 22 gola u shënuan në këtë sfidë bamirësie, ku u ndeshën “Skuadra Ronaldinjo” dhe “Skuadra Roberto Karlos”.

Nga legjendat ishin lojtarë si Ronaldinjo, Roberto Karlos, Higuita, Klajvert, Kafu, Rivaldo, Trezege etj. Ndërsa nga emrat e mëdhenj të futbollit të së tashmes ishin Dibala, Vinicius, Dejvis, Pogba etj.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit