Kovaçevski pas takimit me partnerët e koalicionit: Zgjedhje, në vitin 2024

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 19.06.2022, 16:01

Kreu i ekzekutivit, Dimitar Kovaçevski pas takimit me partnerët e koalicionit tha se vendi nuk do të shkojë në zgjedhje të përkohshme parlamentare.

Kovaçevski njoftoi se sot partnerët nënshkruan dhe miratuan deklaratë për të siguruar stabilitet për qytetarët, ekonominë vendase, dhe sektorin e biznesit në kushte të krizës globale.

“Qëllimi i kësaj deklarate është që të jep garancinë shtesë dhe të fortë por edhe përkushtim të qartë politik për përshtatjen e politikave për pa tjetërsimet për ballafaqim me efektet negative nga kriza më e madhe pas Luftës së Dytë Botërore. Nga këtu bashkërisht vendosëm që zgjedhjet e përkohshme nuk do t’i zgjidhin problemet e qytetarëve, për këtë e mbyllim këtë çështje, zgjedhjet e ardhshme parlamentare do të mbahen në terminin e rregullt, në vitin 2024”, pohoi Kovaçevski.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit