Greqia mund Kosovën mes dhunës dhe kaosit

Shkruar nga: Enea Prenjasi | Publikuar më: 12.06.2022, 22:51

Është mbyllur me fitoren e Greqisë ndeshja Greqi-Kosovë e vlefshme për Ligën e Kombeve. Një sfidë që prodhoi pak futboll dhe shumë tension.

Sherr në stadium, flamuri serb i pranishëm, ofendime raciste, provokime dhe gjithçka tjetër sollën grekët sonte në këtë ndeshje në stadiumin “Panthessaliko".

Pjesa e parë që do të mbyllej pa shumë histori, pasi asnjëra nga skuadrat nuk arritën të gjenin rrugën e rrjetës.

45-minutëshi i dytë do të shikonte dardanët dhe grekët më kërkues të golit, por vazhdoi të ishte në “paqe” deri në minutën e 71-të kur Giakoumakis do të gjente edhe golin e epërsisë për grekët.

Vendasit do të shënonin edhe golin e dytë në minutën e 90+9 të shtesës me Mantalos, duke bërë që kjo përballje të mbyllej me shifrat 2-0.

Pas kësaj fitoreje Greqia vazhdon të mbetet forcë e parë e grupit me 12 pikë, ndërsa Kosova e ndjek nga pas me 6 pikë më pak.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit