Përmbytet skafi në bregdetin e Zvërnecit, rrezikoi jetën e 2 turistëve italianë

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 07.06.2022, 09:00

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në bregdetin e Zvërnecit në Vlorë.

Në ujërat e bregdetit, gjatë mëngjesit të sotëm është përmbytur një skaf.

Në të ndodheshin 2 turistë italianë të cilët janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkohë ende nuk dihet nëse ka qenë defekt teknik apo shkaqe të tjera që shkaktuan incidentin që çoi në përmbytjen e skafin.

Policia ka nisur hetimet për të zbuluar shkaqet e aksidentit.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit