Erion Veliaj: Tirana është kryeqyteti i Ballkanit

Shkruar nga: A Gjoni | Publikuar më: 01.09.2022, 14:32

Pasi e shpalli Tiranën kryeqytetin e Rinisë, sot Veliaj e ka shpallur kryeqytetin e Ballkanit.

Ai e ka quajtur kryeqytetin shqiptar më të lidhurin me Europën. Veliaj thotë se Tirana është kthyer në bazë e fluturimeve të linjave direkte që fqinjët tanë nuk i kanë.

“Tirana është sot zyrtarisht kryeqyteti i Ballkanit më i lidhur me Europën. Sot jemi me krenari jo vetëm qyteti më i lidhur por edhe baza nga fluturon shumica e Ballkanit drejt destinacioneve që fqinjët tanë nuk i kanë. Është bërë një urë edhe për fqinjët tanë në Maqedoni, Kosovë dhe Mal të Zi”, deklaroi Veliaj ndër të tjera.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
HEROI I MUAJIT
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Leli Alushaj
  Leli Alushaj, kamarieri i një restoranti në Tiranë, i cili me ndërhyrjen e tij të shpejtë i shpëtoi jetën një turisteje spanjolle, teksa ajo po mbytej.
  Robert Neçaj
  Roja bregdetare, i cili shpëtoi nga mbytja në plazhin e Shëngjinit dy persona, motër e vëlla, teksa dhe vetë përfundoi në spital. Ai u dëmtua shumë gjatë aksionit të tij të shpëtimit, por sot, fatmirësisht gëzon shëndet të plotë.
  Andi
  Roje bregdetare në Sarandë, i cili shpëtoi nga mbytja, babë e bir. Pamjet se si ai nxirrte nga uji babë e bir u bën virale dhe u shpërndanë edhe në faqet e JOQ ALBANIA.
  Djali i mitur
  Djali i mitur, që shet lule pranë qendrës së Tiranës, për të siguruar libra dhe rroba për shkollë. Ai ulet në trotuar dhe u kërkon qytetarëve që të blejnë lulet e tij.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit