Pritja merr fund, Milani fiton titullin kampion pas 11 vitesh

Shkruar nga: Enea Prenjasi | Publikuar më: 22.05.2022, 20:05

Milani është shpallur kampion i Italisë pas triumfit 3-0 në fushën e Sasuolos në ndeshjen e fundit të kampionatit.

Një ndeshje e dominuar nga minuta e parë deri te e fundit nga ekipi kuqezi që ia del kështu të fitojë titullin kampion pas 11 vitesh pritje.

Golat e Giroud (2) dhe Kessie i dhanë fitoren e madhe ekipit kuqezi. Festa është e gjitha e Milanit.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit