Manchester City fiton me përmbysje dhe shpallet kampion i Premier League

Shkruar nga: Enea Prenjasi | Publikuar më: 22.05.2022, 19:05

Manchester City sapo është shpallur kampion i Premier League. Skuadra e Pep Guardiola ka bërë një ndeshje të çmendur në xhiron e fundit në kampionatit duke përmbysur skuadrën e Aston Villas nga 0-2 në 3-2.

Golat e Gundogan (2) dhe Rodri i sollën fitoren madhështore Cityt. City fiton kështu titullin e 6 në 10 vitet e fundit dhe i katërti me Pep Guardiolën.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit