Maldini “përvesh mëngët”, Kristjan Asllani pranë firmës me Milanin

Shkruar nga: Enea Prenjasi | Publikuar më: 17.05.2022, 08:28

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Kristjan Asllani është një nga talentët më të përfolur momentalisht në Serinë A. Paraqitjet e 20-vjeçarit me fanellën e Empolit, kanë tërhequr vëmendjen e shumë klubeve të njohura europiane.

Dy qytetet e Milanos, Interi dhe Milani janë në garë për shërbimet e tij.

Gjithsesi, duket se klubi kuqezi, duket më i avantazhuar në këto tratativa. Eksperti i merkatos në Itali, Alfredo Pedulla, ka zbuluar të rejat e fundit dhe arsyet që shtyjnë Asllanin drejt Milanit.

Ai shpjegon se klubi i Empolit dëshiron të mbajë lojtarin edhe një vit dhe Milani është dakord që të firmosë që tani, por të lërë Aslllanin në klubin e tij aktual që të vazhdojë të bëjë eksperiencë dhe të luajë rregullisht.

Maldini ka folur që tani me familjen e tij dhe palët duken në rrugën e mbarë”, shkruante Pedulla në një postim në rrjete sociale duke shpjeguar atë që po ndodh me mesfushorin shqiptar.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit