Newcatle ngrin buzëqeshjen e tifozëve të Romës, gati të “rrëmbejë” Jose Mourinhon

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 16.05.2022, 14:40

Jose Mourinho po mbyll sezonin e tij të parë te skuadra e Romës dhe verdhekuqtë janë në garë për një trofe, pasi janë finalistë të Conference League që do luhet në 25 maj në Tiranë kundër Feynordit. Gjithsesi, ky mund të jetë viti i tij dhe i parë dhe i fundit te Roma.

Newcatle me në pronësi sheikët arabë synon një trajner të madh për projektin e së ardhmes dhe kanë hedhur sytë nga Jose Mourinho.

Trajneri portugez është aktualisht nën kontratë me Romën deri në vitin 2024, por te klubi anglez po synojnë të marrin Special One në këtë verë. Ata janë gati të pzguajnë që Mourinho të prishë kontratën me italianët. Priten zhvillime të tjera gjatë javëve në vazhdim./ JOQ Albania

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit