Gati “finalja” e sezonit për Milanin, Pioli hedh në fushë më të mirët

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 15.05.2022, 17:50

Milani luan në orën 18:00 ndeshjen ndoshta më vendimtare të këtij sezoni. Kuqezinjtë presin në shtëpi Atalantën, 2 javë nga fundi i kampionatit. Ekipit të Piolit i duhet fitorja dhe më pas do ishte vetëm 1 pikë larg fitimit zyrtarisht të titullit kampion javën e fundit ndaj Sasuolos. Aktualisht janë publikuar edhe formacionet zyrtare të të dyja skuadrave, me Milanin që ka hedhur në fushë më të mirët.

FORMACIONET ZYRTARE:

MILAN: Maignan; Calabria, Kalulu, Tomori, Theo Hernandez; Tonali, Kessie; Saelemaekers, Krunic, Leao; Giroud

ATALANTA: Musso; Djimsiti, De Roon, Palomino, Hateboer; Freuler, Koopmeiners, Zappacosta; Pessina, Pasalic; Muriel.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit