Shqiptari merr avionin për Itali, prangoset në aeroportin e Pizas: Akuzohet për prostitucion

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 14.05.2022, 18:51

Policia italiane ka vënë në pranga një shqiptar. Ky i fundit është kapur sapo ka mbërritur në aeroportin e Pizas.

Shtetasi shqiptar 50-vjeç ishte dënuar nga autoritetet italiane me 12 vjet e gjysmë burg dhe me një gjobë prej 17 mijë euro. se 50-vjeçari shqiptar akuzohet për prostitucion, ndërsa shkoi në Itali me mendimin se drejtësia italiane e kishte harruar, por ai është prangosur në aeroport.

Sipas mediave italiane, 50-vjeçari shqiptar po udhëtonte nga Tiranë për në Piza. Mbi shqiptarin rëndojnë edhe akuzat e grupit kriminal dhe rrëmbimit.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit