Grabitën bizhuteri me vlerë 20 mijë euro, shkatërrohet grupi i hajdutëve shqiptarë në Itali

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 14.05.2022, 13:04

Autoritetet në Itali kanë dënuar me burg 5 shqiptarë të akuzuar për vjedhje të shumta në Itali. Bëhet e ditur se nga ky grup i përberë nga shtetas me origjinë nga Shqipëria, 4 janë arrestuar kurse një është ende në kërkim. Pjesëtarët e grupit janë të moshës nga 20 deri në 50 vjeç, janë të akuzuar për 5 vjedhje banesash në provincën e Alessandria.

Shqiptarët kishin një skemë vjedhjeje dhe koordinoheshin me njëri tjetrin. Shoferi i dërgonte në zonën ku do të vidhnin dhe prisnin për objektivin. Shqiptarët grabisnin gjithmonë shtëpi të izoluara. Sipas mediave italiane, shqiptarët kishin grabitur 5 shtëpi dhe kishin arritur të merrnin bizhuteri me vlerë 20 mijë euro.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit