Një person me kapuç i dogji makinën dhe u largua, ky është polici shodran Sokol Kroni

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 14.05.2022, 11:36

Sot rreth orës 04:00, në lagjen “Tre Heronjtë”, Shkodër, është djegur një makinë në pronësi të policit shkodran, Sokol Kroni.

Siç shihet edhe nga pamjet e kapura nga kamerat sigurisë, një person me kapuç, afrohet pranë mjetit të efektivit, duke e djegur atë, dhe më pas largohet me shpejtësi.

Nga hetimet paraprake dyshohet se ngjarja lidhet me detyrën që ushtron Kroni, prej disa vitesh pjesë e policisë së Shkodrës. Policia ka marrë në pyetje efektivin e policisë, për të mësuar më shumë rreth ndonjë konflikti të mundshëm që Kroni ka pasur kohët e fundit, ndërsa hetimet për të zbardhur ngjarjen vijojnë.

Policia njofton:

Më datë 14.05.2022, rreth orës 04:00, në lagjen “Tre Heronjtë”, Shkodër, është djegur pjesërisht mjeti tip “Mitsubishi” në pronësi të shtetasit S. K., 54 vjeç, me detyrë punonjës policie në Komisariatin e Policisë Shkodër. Automjeti ka qenë i parkuar përpara banesës së këtij shtetasi. Vijojnë veprimet hetimore për përcaktimin e rënies së zjarrit dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit