E trishtë! Breshka gjigante e detit gjendet e ngordhur në Velipojë

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 13.05.2022, 16:50

Një breshkë deti është gjetur e ngordhur në bregdetin e Velipojës pak ditë më parë. Në pamjet e mëposhtme të mbërritura në redaksinë e JOQ ALBANIA mund të shihni breshkën e ngordhur në bregdet por që nuk dihet se nga se ka ngordhur dhe prej sa kohësh ndodhej aty. Vlen të thuhet se kohët e fundit bregdeti ynë ka nxjerrë shumë krijesa ujore të ngordhura.

Një ndër shkaqet kryesore të ngordhjes së tyre është edhe ndotja e ujit por nuk përjashtohet mundësia e vrasjes me qëllim.

Videon mund ta shihni këtu.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit