E kishte marrë malli për fëmijët, shqiptari arrestohet sa ‘shkel’ në Itali

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 13.05.2022, 15:20

Një 37-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane pasi ka thyer urdhrin e dëbimit. Në vitin 2021 ai u arrestua dhe u dëbua me vendim që të mos hynte më në Itali për 5 vjet. Por shqiptari është arrestuar dje nga Karabinierët e Casarsa della Delizia në shtëpinë e prindërve të tij në Valvasone. Sipas mediave italiane, shqiptari ishte justifikuar para policisë se kishte ardhur në Itali për të parë tre fëmijët e tij të vegjël pasi e kishte marrë malli.

Shqiptari do të dalë nesër para gjykatës dhe aty do të vendoset nëse ai do të qëndrojë në arrest shtëpie ose të përfundojë në burg.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit