Imami komenton rrahjen në koncerin e Unikkatilit: Asnjëri që shkon aty, nuk shkon me u interesu për ndonjë të sëmurë me e ndihmu

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 10.05.2022, 13:23

Imami i njohur, Husamedin Abazi ka komentuar rrahjen e disa personave në koncertin e Unikkatilit në Zvicër.

Sipas tij, nga këto organizime s’pritet gjë tjetër.

“Asnjeri qe shkon aty, nuk shkon per t’u argetu dhe qetesu zemren dhe shpirtin, por per t’i trazu zemren dhe shpirtin e per ta qu peshe nefsin”, ka shkruar ai.

Postimi i plotë:

Portalet:”Ne koncertin e Unikkatilit ndodhi rrahje masive…”

P.s Valla neper keto organizime tjeter nuk pritet…!

Asnjeri qe shkon aty, nuk shkon per t’u argetu dhe qetesu zemren dhe shpirtin, por per t’i trazu zemren dhe shpirtin e per ta qu peshe nefsin

Asnjëri qe shkon aty, nuk shkon me u interesu per ndonje bonjak, e me e ndihmu

As per ndonje student nevojli, e t’i siguron Bursen

As per ndonje te semure, e t’i siguron trajtimin shendetsore

As per ndonje Nanë vetushqyese, e t’i ndihmon per mirmbajtjen e femijeve

As per ta gjete ndonje liber te rralle, e ta lexon ate.

Postimi i plotë:

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit