Zbulohet kombësia e tifozit me flamur shqiptar që takoi Benzemanë

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 05.05.2022, 14:00

Tifozi që zbarkoi në fushë te ndeshja e gjysmëfinales së kthimit mes Realit dhe Mançester Sitit, e cila përfundoi me rezultatin 3-1 dyshohet që të jetë turk. Në Instagram qarkullon një profil me foton e tij me emrin “Gokhan BG”.

Ky person dyshohet që jetë nxitur nga kompani me efekte komerciale që të zbriste në fushë me flamurin shqiptar. Në rrjet kanë filluar të qarkullojnë lajme që është shqiptar, por deri tani mbetet ende i paqartë identiteti i tij duke parë se dyshohet se ka një Instagram me emër turk.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit