Çudira vlonjate/ Drejtoresha e Ujësjellësit rrezikon jetën e punëtorëve për foto Facebooku  

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 20.04.2022, 21:43

E keni pyetur veten ndonjëherë se sa vlen jeta e një punëtori në Shqipëri? Aspak natyrisht. Dhe këtë e vërteton më së miri drejtoresha e Ujësjellësit të Vlorës, Elona Hodaj. Kjo e fundit ka rrezikuar jetën e punëtorëve të saj vetëm për disa foto në Facebook, që bota të shohë se “po bëjnë punë”.

Imagjinoni pak punëtorët e gjorë që paguhen si mos më keq, të cilët tashmë duhet të rrezikojnë edhe jetën për trillet e drejtoreshës. Ata janë detyruar të pozojnë me lopata e kazma në duar poshtë një kanali pa asnjë masë sigurie, madje nuk kanë as kaska mbrojtëse.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit